Hakkımızda

YEŞİLYURT DÖKÜM 1990 yılında 1.000m² lik kapalı alanda 300 ton/yıl üretim kapasitesi ile Pik  (Lamel Grafitli) ve Sfero (Küresel Grafitli) dökme demir üretim tesisi olarak Ankara Dökümcüler Sitesinde kurulmuştur. Profesyonel bir ruh ile bulunduğu sektördeki gelişmeleri ve teknolojiyi takip eden YEŞİLYURT, çalışanlarının da katkısı ile kısa sürede güvenilir, kalitesinden emin bir kuruluş olmayı başarmıştır.

Firmamız Endüstriyel Vana Sistemleri, Hidrolik Kepler, Traktör & Tarım Ürünleri, Beton Sanayii, Hidrolik Pompa Parçaları, Kompresör Parçaları, Otomotiv Parçaları, İş Makinaları gibi sanayi kollarının önde gelen firmalarına 25 yılı aşkın süre ile üretim yapmaktadır. Şu anda 4.000 m² toplam alan ve 3.500 m² kapalı alanda 4.500 ton/yıl kapasite ile üretimine devam etmektedir. Tesisimizde, 200 gramdan 1.500 kilogram net ağırlığa kadar müşteri odaklı ürün üretilebilmektedir.

Müşteri memnuniyetini, kaliteyi, çevre sorumluluğunu ve çalışanlarının sağlığını her zaman ön planda tutan YEŞİLYURT; “Üründe kalite için işletmede kalite“ ilkesini prensip edinerek ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sitemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetimi ve OHSAS 18001:2008 İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerini almıştır. Firmamız; Tedarikçi -Müşteri işbirliği odaklı üretim anlayışı, profesyonellik ve bilginin gücü ile başarılı üretim planlaması gibi önemli özellikleri sayesinde kalitesinden emin olunmuş, bulunduğu sektörde vazgeçilemeyecek firmalardan biri haline gelmiştir.